5 tipů pro Váš den otevřených dveří – 2. část

Aneta KošíkováMarketingové tipy

den otevrenych dveri

Přinášíme druhou polovinu tipů jak zajistit, že Váš den otevřených dveří nebude mít žádnou konkurenci. Využijte naše tipy a proměňte Váš Den D v nezapomenutelný zážitek pro děti i rodiče.

1. Vyberte ty správné dny

Prověřte kalendáře největší konkurence a vyhněte se kolidujícím termínům. Rozprostřete více dnů otevřených dveří do různých dnů v týdnu. Uspořádejte DOD ve všední den i o víkendu. Aby se mohli dostavit jak žáci, kteří se chtějí ulít z vyučování, tak rodiče, kteří celý týden pracují.

2. E-mail marketing. Snadná a levná propagace

Reklamu na webových stránkách, plakáty či letáčky má každý. Někteří odvážnější na svůj den otevřených dveří upozorní spřátelené základní školy.Pokud chcete o svém dni otevřených dveří informovat výchovné poradce z celé spádové oblasti, využijte nástrojů e-mailového marketingu jako je např. Mailchimp.

3. Buďte připravení

Před začátkem dne otevřených dveří udělejte poradu a domluvte se, jaké informace budete sdělovat, tak aby každý návštěvník viděl a slyšel to samé. Vytvořte si seznam nejčastějších otázek a zjistěte si odpovědi. Namalujte plánek návštěvnické trasy a uchazeče veďte podle něj. Označte cestu ke škole, tak aby ji návštěvníci bezpečně našli. Není nic horšího, než nesprávně informovat a neznat správné odpovědi o své škole.

4. Inspirujte se u konkurence

Na dny otevřených dveří konkurenčních škol se dle našeho průzkumu vydávají zaměstnanci škol či jejich žáci v 34 % případů. Přitom je konkurenční den otevřených dveří skvělou nejen skvělou inspirací, ale také možností zjistit informace o největších lákadlech konkurence. Vyšlete své žáky či zaměstnance a udělejte svůj DOD bezkonkurenční.

5. Audit Dne otevřených dveří

Dotazník vyplněný uchazeči není jedinou možností, jak zjistit zpětnou vazbu na den otevřených dveří. Využijte služeb tajného zákazníka. Mystery shopping spojený s auditem Vám pomůže vychytat poslední chybky, tak aby Váš den otevřených dveří byl opravdu dokonalý.