Průzkum NZ: Přehledný školní web a sociální sítě v malíčku jsou základem úspěchu v náboru

Aneta KošíkováPrůzkumy

[vc_row padding_top=“0px“ padding_bottom=“0px“][vc_column fade_animation_offset=“45px“]

Než zazvoní díky spolupráci se základními školami z celé České republiky realizovalo v průběhu října průzkum mezi 1438 respondenty z řad letošních deváťáků. Tentokrát jsme se zaměřili na roli internetu, webových stránek a sociálních sítí při rozhodování o volbě střední školy.

Hlavní zjištění celorepublikového průzkumu:
  • 45 % dotazovaných stále neví, kam půjde na školu anebo má již nějakou představu, ovšem připouští, že své rozhodnutí s největší pravděpodobností v budoucnu ještě změní. Střední školy tak stále ještě mají čas využít svého potenciálů a zabojovat o žáky.
  • 89 % deváťáků si zjišťuje informace o středních školách na internetu. Jak naše průzkumy neustále potvrzují, internet je jedním z nejdůležitějších zdrojů informací pro uchazeče. Je v nejlepším zájmu škol přizpůsobit tomu svůj nábor.
  • 21 % dotazovaných by odradilo, kdyby webové stránky školy nebyly graficky vydařené a 62 % deváťáků by přestalo mít zájem, pokud by školní web neobsahoval důležité informace. V případě, že by stránky byly nepřehledné, mohly by školu stát 42 % uchazečů. Investovat do profesionálních a graficky vyvedených webových stránek, a zabránit tak odlivu až dvou třetin potenciálních uchazečů, se škole opravdu vyplatí.
  • Respondenti projevili velký zájem o informace o přijímacím řízení od středních škol, které mají již vyhlédnuté – novinky o přijímačkách by chtělo dostávat 91 % dotazovaných. To dává středním školám podstatný manévrovací prostor pro udržení kontaktu s uchazečem – za pomoci pravidelných zpráv o přijímačkách mohou svoji pozici u potenciálního uchazeče neustále upevňovat.
  • Nejoblíbenější sociální sítí mezi deváťáky je bezpochyby Facebook – facebookový profil má 94 % dotazovaných deváťáků. Druhou nejoblíbenější sítí je pak Youtube, na kterém má účet vytvořeno 89 % dotazovaných a třetí Instagram se 79 % deváťáků s vytvořeným profilem. Naopak naprosto propadly dříve oblíbené české stránky Lidé.cz a Spolužáci.cz, kde má profil 13 %, respektive 12 % deváťáků.
  • Na Facebooku stráví nejméně hodinu denně 65 % respondentů, u Youtube je to dokonce 77 % respondentů. Naopak Twitter deváťáci v 77 % vůbec nenavštěvují, i když zde mají vytvořený profil. Školy by se tak měly v rámci náboru soustředit především na Facebook, vyzkoušet Youtube a Instagram – u Twitteru by pak měly počítat s tím, že vynaložené úsilí přinese horší výsledky než kampaň na oblíbeném Facebooku.
  • V současné fázi rozhodovacího procesu kromě internetu využívají uchazeči jako informační zdroje především rodiče, příbuzné a známe. Dny otevřených dveří, plakáty či burzy škol zatím příliš žáky ke zjišťování informací využívány nejsou, což se však s rozjíždějící se sezónou dnů otevřených dveří změní.

Stáhnout PDF

[/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top=“0px“ padding_bottom=“0px“][vc_column fade_animation_offset=“45px“ width=“1/1″][vc_cta h2=“Chcete se dozvědět více o internetovém marketingu?“ color=“juicy-pink“ add_button=“bottom“ btn_title=“Ano, chci!“ btn_style=“flat“ btn_color=“juicy-pink“ btn_size=“lg“ btn_align=“center“ btn_i_icon_fontawesome=“fa fa-star“ btn_add_icon=“true“ btn_link=“url:https%3A%2F%2Fwww.nezzazvoni.cz%2Fskoleni%2Finternetovy-marketing-pro-skoly%2F|||“]Přijďte na naše školení Internetový marketing pro školy, a my Vám ukážeme jak na web, sociální sítě či propagaci na internetu.[/vc_cta]

Školení Internetový marketing pro školy se koná v těchto termínech:

Ostrava
6. 11.
9:30
Praha
6. 11.
9:30
Brno
8. 11.
9:30

Více informací o školení, ukázkové slajdy a přihlášku najdete zde.

[/vc_column][/vc_row]