Mindfulness v prostředí školy

Zuzana Halabalová

Mindfulness v prostředí školy

15 Tuto událost si zobrazilo 15 lidí.

Postarejte se o spokojenost pedagogů i žáků a zajistěte, že jim na škole bude dobře. Pojem wellbeing je ve školním prostředí skloňován stále častěji. Obecně ho můžeme popsat jako stav, ve kterém se cítíme dobře a zvládáme dobře fungovat. Proč je důležité starat se o wellbeing pedagogů i žáků? Jak může škola podpořit celkovou životní spokojenost, produktivitu, schopnost učit a učit se?

Na převážně praktickém workshopu se podíváme na to, jak může škola podpořit wellbeing učitelů i žáků skrze praxi mindfulness (všímavosti). Vyzkoušíme si několik technik, které pomáhají přenést pozornost do přítomnosti, zklidnit mysl a podpořit koncentraci. Povíme si také, jak zvládat silné emoce, stres a úzkosti. Veškeré techniky je možné převést do prostředí školy a jsou přínosné pro dospělé i děti.

Z marketingového hlediska je podpora wellbeingu na škole aktivitou v rámci interní komunikace, která může mít pozitivní vliv na atmosféru ve škole, spokojenost zaměstnanců i žáků a v dlouhodobém horizontu také na samotnou značku školy. Přijďte si pro praktické nástroje, které vám pomohou zlepšit atmosféru na škole.

Co si ze školení odnesete?
 • Seznámíte se s pojmem wellbeing a jeho důležitostí ve školství.
 • Získáte povědomí o mindfulness a přínosech její praxe.
 • Naučíte se praktická cvičení pro zklidnění a koncentraci.
 • Vyzkoušíte si techniky pro zvládání silných emocí, stresu a úzkosti.
 • Získáte efektivní nástroje využitelné v prostředí školy i v osobním životě.
 • Předáme vám tipy pro zavedení praxe mindfulness ve škole.
Obsah workshopu
 1. Proč je důležité zaměřit se na wellbeing ve škole? To, jak se na škole učitelé i žáci cítí, ovlivňuje jejich celkovou spokojenost – a ta se zase odráží na jejich produktivitě. Povíme si, co všechno má na wellbeing vliv.
 2. Co je to mindfulness a jaké jsou přínosy její praxe? Mindfulness neboli všímavost je schopnost prožívání přítomného okamžiku. Řekneme si, co přináší její praxe do života a jak může zlepšit nejen produktivitu a schopnost učit se.
 3. Praktická cvičení. Workshop bude především o praxi. Vyzkoušíme si několik cvičení pro zklidnění, koncentraci, zvládání stresu a úzkostí. Všechna cvičení se dají převést nejen do prostředí školy, ale také do každodenního života.
 4. Jak zavést praxi mindfulness do školy? Spokojení učitelé a žáci jsou základem dobré atmosféry a dobrého jména školy. Poradíme vám, jak efektivně zavést praxi všímavosti do školního prostředí a efektivně se postarat o wellbeing zaměstnanců i žáků.
O lektorce
Workshop povede Nela Pliešovská, marketingová konzultantka a školitelka, která se mimo jiné už čtyři roky věnuje vedení lekcí jógy a mindfulness. Věnuje se práci s tělem, dechem a myslí a předává techniky, které v každodenním životě pomáhají s dosažením harmonie a vnitřního klidu.
Cena a organizační informace
 • Workshop proběhne pod vedením lektorky Mgr. Nely Pliešovské.
 • Počet účastníků max. 10.
 • Účastníkům doporučujeme přinést si podložku na sezení/polštářek.
 • Akční cena pro první termíny 2 350 Kč bez DPH (95 € bez DPH) namísto 3 450 Kč bez DPH (138 € bez DPH) – cena zahrnuje materiály ke školení.
 • Po zaplacení a absolvování školení obdrží účastníci certifikát.
 • Pokyny k platbě a storno podmínky najdete zde.
 

Datum a čas

Začátek: 08-06-2022 09:30 do
Konec: 08-06-2022 13:30
 

Místo konání

 

Typy událostí

 

Kategorie akce

 

Datum ukončení registrace

08-06-2022