Webinář ZDARMA: Mindfulness v prostředí školy

Nela Pliešovská

Webinář ZDARMA: Mindfulness v prostředí školy

68 Tuto událost si zobrazilo 68 lidí.

Postarejte se o spokojenost pedagogů i žáků a zajistěte, že jim na škole bude dobře. Pojem wellbeing je ve školním prostředí skloňován stále častěji. Obecně ho můžeme popsat jako stav, ve kterém se cítíme dobře a zvládáme dobře fungovat. Výzkumy dokazují, že úroveň wellbeingu ovliňuje mimo jiné produktivitu a schopnost učit se. Školní prostředí je jedním z faktorů, které ovlivňuje celkovou životní spokojenost učitelů i žáků – a ta se odráží na jejich výkonech.

Webinář má za cíl ukázat všem, kteří mají zájem o lepší atmosféru ve škole, způsoby, jak se s pomocí jednoduchých technik postarat o wellbeing učitelů i žáků. Z marketingového hlediska jde pak o aktivity v rámci interní komunikace, které mohou mít pozitivní vliv na atmosféru ve škole, spokojenost zaměstnanců i žáků a v dlouhodobém horizontu také na samotnou značku školy.

Přijďte si v pátek vyčistit hlavu a vyzkoušet techniky, které vám i vašim žákům pomůžou být více v klidu. Webinář je zdarma a třeba přispěje ke zlepšení atmosféry a spokojenosti právě na vaší škole.

Co si účastníci odnesou?
 • Seznámení se s pojmem wellbeing a jeho důležitostí ve školství.
 • Povědomí o mindfulness a přínosech její praxe.
 • Tři praktická cvičení pro zklidnění a koncentraci.
 • Tipy pro zavedení praxe mindfulness ve škole.
Obsah webináře:
 1. Proč je důležité zaměřit se na wellbeing ve škole? To, jak se na škole učitelé i žáci cítí ovlivňuje jejich celkovou spokojenost – a ta se zase odráží na jejich produktivitě. Povíme si, co všechno má na wellbeing vliv.
 2. Co je to mindfulness a jaké jsou přínosy její praxe? Mindfulness neboli všímavost je schopnost prožívání přítomného okamžiku. Řekneme si, co přináší její praxe do života a jak může zlepšit nejen produktivitu a schopnost učit se.
 3. Tři praktická cvičení. Ukážeme vám tři jednoduchá cvičení pro zklidnění a koncentraci, která můžete provádět kdekoli a kdykoli. Snadno je také předáte svým žákům.
 4. Jak zavést praxi mindfulness do školy? Spokojení učitelé a žáci jsou základem dobré atmosféry a dobrého jména školy. Poradíme vám, jak efektivně zavést praxi všímavosti do školního prostředí.
O lektorce:

Webinář povede Nela Pliešovská, marketingová konzultantka a školitelka, která se mimo jiné už čtyři roky věnuje vedení lekcí jógy a mindfulness. Věnuje se práci s tělem, dechem a myslí a předává techniky, které v každodenním životě pomáhají s dosažením harmonie a vnitřního klidu.

Cena a organizační informace:
 • Přednáška proběhne 27. 5. 2022 v 10:00 hod.
 • Délka trvání 60 – 90 minut
 • Účast je zcela zdarma
 • Účastníkům bude zaslán záznam webináře
 • Přihlášeným budou zaslány přihlašovací informace
Přihláška na přednášku:
 

Datum a čas

Začátek: 27-05-2022 10:00 do
Konec: 27-05-2022 11:30
 

Místo konání

Online událost
 

Typy událostí

 

Datum ukončení registrace

27-05-2022