Fotografický workshop pod taktovkou Než zazvoní

Nela PliešovskáMarketingové tipy

Vizuální komunikace je důležitější než kdy předtím. Vaše hlavní cílová skupina (uchazeči o studium) tráví velké množství času online, kde se na ně ze všech stran hrne velké množství obsahu. Jsou velice nároční na jeho kvalitu, takže abyste je dokázali svým obsahem zaujmout, je potřeba dodržet několik zásad a pravidel.

V Než zazvoní jsme proto připravili celodenní workshop Základy fotografie a videa pro školy”, kde sdílíme naše tipy a poznatky z praxe. První workshop se konal ve středu 27. dubna a jeho účastníci si vyzkoušeli, že pro tvorbu kvalitních fotografií a videí si naprosto vystačí s chytrým telefonem vybaveným kvalitním fotoaparátem.

Neexistuje způsob, jak správně fotit. Existují ale pravidla, která učiní fotografie poutavé a přitahující pozornost.

Image

Na celodenním workshopu jsme probrali vše, co je k tvorbě kvalitních fotografií a videa potřeba. Začali jsme vysvětlením základních technických pojmů jako je expozice, ISO, clona a čas uzávěrky. Seznámili jsme se s důležitostí správného osvětlení během focení a správné kompozice. Učili jsme se nastavit mobil tak, abychom z něj dostali to nejlepší a řekli jsme si, na co je potřeba dát pozor při úpravě materiálu i jaké aplikace k úpravám využít. Nechyběla ani ukázka vybavení, které tvorbu usnadňuje gimbal, stativ, odrazná deska nebo mikrofon

fotografický workshop

Všechny teoretické poznatky jsme ihned převáděli do praxe. Fotili jsme, připravovali scénáře k videu, natáčeli, upravovali a samozřejmě se u toho všeho dobře bavili. Na workshopu panovala uvolněná atmosféra.

foto workshop

A co o workshopu říkají samotní účastníci?
Workshop "Základy fotografie a videa pro školy" bylo přesně to, na co už jsem několik měsíců čekala. Naše škola se snaží být na sociálních sítích aktivní, ale ne vždy byl podkladový materiál "to pravé  ořechové". U nás se "stále něco děje" a je třeba to stále dokumentovat. Kvalitně, poutavě, se správným nábojem i emocemi... A nejen to jsme se naučili na perfektně připraveném workshopu. Úžasně propojená teorie s praxí, skvělí prezentující, výborné tipy i triky,  fajn nálada.“ (Kateřina Miklošová)

Chcete, aby i vaše fotky a videa ve virtuálním prostoru obstály a přitáhly pozornost, kterou potřebujete?

Přijďte na náš workshop!

Canva pro učitele středních škol

27. června 2024 | on-line školení

Vytvářejte úžasné grafické materiály! Canva vám pomůže vytvářet hezké a funkční materiály, i když nejste profesionální grafik.

Více o školení

Image