Plánování kampaně – tipy, triky, rady

Jakub RohMarketingové tipy

[vc_row padding_top=”0px” padding_bottom=”0px”][vc_column fade_animation_offset=”45px”]

V rámci plánování náborové kampaně jsou některé aktivity důležitější než ostatní. A v tomto příspěvku zaměříme na jednu z těch nejdůležitějších – správné nastavení cílů. Dále vám dáme ukázkovou šablonu s plánem a nakonec odpovíme na 3 časté dotazy, které často dostáváme.

Ať jsou vaše cíle SMART

Cíl náborové kampaně je na první pohled jasný – dostat více studentů na školu. Tento cíl ale vždy bude trpět několika neduhy – jak takový cíl vyhodnotíme a změříme? Do kdy a jak dlouho trvá? A jak jej upravíme pro příští rok?

Abychom zvládli cíle správně interpretovat, musíme jej v první řadě správně nastavit. K tomu použijeme analytickou metodu SMART. Jedná se o velmi populární metodu z manažerského plánování a hned vám názorně ukážeme, proč to tak je.

SMART je akronymem anglických slov Specific, Measurable, Achievable, Relevnant a Time Specific. Specific znamená, že cíl musí být dostatečně specifický (v případě že není, budeme mít problém nastavit ostatní parametry cíle). Measurable znamená, že cíl lze a můžeme změřit. Achievable znamená, že na základě nám známých skutečností (např. rozpočtu), se dá cíle dosáhnout. Relevantní cíl je takový, který odpovídá naší vizi či dalším dlouhodobým cílům. A Time Specific zjednodušeně znamená, že má začátek a konec.

Abychom se vrátili na začátek – cíl „naplnit školu studenty“ není specifickým cílem. Nejlepší označení pro tento plán je „vize“, což je nadřazeným pojmem k specifickým cílům. A cíle nastavujeme právě proto, abychom vizi splnili.

Když máme takto nastavený cíl, můžeme jej velmi snadno upravovat. Chtěli byste vědět, kolik návštěvníků z veletrhu přijde na Den otevřených dveří? Dejte jim kupón, který můžou na DOD vyměnit za odměnu. Chcete vědět, kolik návštěvníků vašeho stánku navštíví váš web? Dejte na letáček speciální www adresu, přes kterou budete počítat návštěvy). Vylepšování cílů se tak stává hračkou.

Z tohoto cíle můžeme vyčlenit další „dílčí“ cíle – návrh a tisk letáčků, zajištění místa či nákup jízdenek. V takto napsaných cílech máte jasný přehled, přesně víte, o co se jedná a hlavně – dokážete je přesně porovnat v čase. Za rok na veletrh pojedete zase a cíl upravíte podle předchozích zkušeností. Nakonec porovnáte oba roky a jednoduše zjistíte, jestli změny pomohly.

[/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top=”0px” padding_bottom=”0px”][vc_column fade_animation_offset=”45px” width=”1/1″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top=”0px” padding_bottom=”0px”][vc_column fade_animation_offset=”45px” width=”1/1″][vc_cta h2=”Chcete se naučit plánovat náborové kampaně?” color=”juicy-pink” add_button=”bottom” btn_title=”Ano, chci!” btn_style=”flat” btn_color=”juicy-pink” btn_size=”lg” btn_align=”center” btn_i_icon_fontawesome=”fa fa-star” btn_add_icon=”true” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.nezzazvoni.cz%2Fskoleni%2Fplna-skola%2F|||”]

Přihlaste se na školení Úvod do marketingu školy!

[/vc_cta]