Průzkum NZ: Deváťáci na dnech otevřených dveří

Aneta KošíkováPrůzkumy

pruzkum dod

Než zazvoní díky spolupráci se základními školami z celé České republiky realizovalo na začátku listopadu průzkum mezi 2054 respondenty z řad letošních deváťáků. Tentokrát jsme se zaměřili na dny otevřených dveří, jejichž sezóna právě odstartovala. Žáci devátých tříd nám prozradili, zda plánují navštívit dny otevřených dveří, co by na nich nejraději zažili či jak se o dni otevřených dveří dozvěděli.

Hlavní zjištění průzkumu

  • Na počátku sezóny dnů otevřených dveří je o svém budoucím směřování plně rozhodnuto pouze 22 % dotazovaných. Naopak těch, kteří stále ještě váhají, co budou po ukončení základní školy dělat, je více než polovina.
  • Nejméně jeden den otevřených dveří má letos v plánu navštívit 83 % respondentů.Více než polovina (54%) by pak ráda vyrazila na dva a více dnů otevřených dveří.
  • Respondenti se zcela jednoznačně vydávají na dny otevřených dveří pro zjištění detailnějších informací o škole, které nevyčtou z webových stránek či letáků.Vědět více informací o studiu na dané škole je účelem návštěvy pro 66 % deváťáků.
  • Ve 40 % případů se deváťáci vydávají na dny otevřených dveří škol, kam určitě podají přihlášku. Více než třetina návštěvníků dne otevřených dveří se tak na dotyčnou školu s vysokou pravděpodobností přihlásí.
  • Téměř polovina dotazovaných se o dni otevřených dveří, kam plánují zavítat, dozvěděla z webových stránek dané školy, čtvrtina z letáčku a 20 % ústně od kamarádů či učitelů.Data ukazují na důležitost kvality propagačních materiálů, webu ale i referencí školy, které jsou nejčastějším zdrojem informací.
  • Dle odpovědí mají deváťáci vysoký zájem o informační e-maily vybrané školy – ve 35 % případů mají zájem o jeden až dva e-maily měsíčně, v 10 % případů o 3 až 5 e-mailů za měsíc a v 18 % případů o neomezené množství e-mailu. Žádné e-maily o dění ve škole a přijímacím řízení nechce dostávat pouze 19 % respondentů.
  • Třetina deváťáků by využila možnosti zaregistrovat se na webových stránkách školy k odběru novinek.39 % respondentů by pak rádo poskytlo e-mail rovnou na dni otevřených dveří a 12 % dotazovaných by preferovalo předat kontakt střední škole přes výchovného poradce.

Canva pro učitele středních škol

27. června 2024 | on-line školení

Vytvářejte úžasné grafické materiály! Canva vám pomůže vytvářet hezké a funkční materiály, i když nejste profesionální grafik.

Více o školení

Image