Průzkum NZ: Střední školy a internetový marketing

Aneta KošíkováPrůzkumy

školy a internetový marketing

Z našich studií vyplývá, že 92 % rodičů hledá informace o školách pro své potomky na internetu, a proto jsme se rozhodli připravit v listopadu a prosinci speciální průzkum na téma internetový marketing škol. Valná část škol internet a webové stránky školy stále bohužel podceňuje. Sběr dat proběhl v desetidenním období během prosince 2014 a dotazování se zúčastnilo více než sto pracovníků středních škol.

Hlavní zjištění

  • Pouze 11 % dotázaných uvedlo, že se uchazeči nejsnáze ze všech návštěvníků orientují na jejich školním webu. Pouze 56 % škol uvedlo, že úvodní stránka jejich webu udělá na uchazeče dojem. Přitom uchazeči jsou nejdůležitějšími uživateli webu školy. Právě proto webové stránky školy patří mezi nejdůležitější informační zdroje pro deváťáky
  • Podle výsledků průzkumu je podstatné množství škol, které nejsou dostatečně informované o tom, k čemu slouží web školy a jak ho udělat užitečným.
  • Mezi zúčastněnými školami byla zjištěna poměrně velká neznalost toho, jak účinné jsou webové stránky školy. Třetina respondentů uvedla, že neví, zda úvodní stránka webu jejich školy udělá na uchazeče nějaký dojem. Pouze necelá polovina (49%) škol má k dispozici data o návštěvnosti webu.
  • Nejužitečnějšími nástroji internetového marketingu jsou podle respondentů sociální sítě a e-maily pro uchazeče či jejich rodiče.  
  • Nejvyužívanějšími nástroji internetového marketingu jsou podle respondentů nejen webové stránky školy, ale i PPC reklama na internetu (60 % zúčastněných škol tento nástroj využívá).
  • Zjišťovali jsme i to, jaké překážky nejvíce brání využívání internetového marketingu na školách. Nejčastěji zmiňovanými překážkami pro využívání internetového marketingu jsou (podle zúčastněných škol) nedostatek času zaměstnanců a nedostatek financí určených pro tuto oblast.

 

Stáhnout PDF