Revoluce v generování obrázků pomocí AI: Midjourney představuje intuitivní prostředí pro běžného uživatele

Petr ZakrzewskiMarketingové tipy

Jednička na trhu v generování obrázků pomocí umělé inteligence Midjourney přichází s uživatelsky přívětivým rozhraním, které otevírá svět kreativních možností pro každého. Končí tak dosavadní praxe, kdy bylo potřeba Midjourney složitě roubovat do chatovacího nástroje Discord.

Nové webové prostředí je aktuálně ve verzi alpha, což znamená, že je pouze pro uživatele, kteří vygenerovali skrze Discord více než 100 obrázků a mají aktivní předplatné. Může se to zdát hodně, ale průměrný uživatel Midjourney dosáhne této hodnoty za velmi krátkou dobu, protože nástroj funguje vždy na principu čtyř návrhů na každé zadání (prompt). 

Ještě nedávno byl tento limit 1000 vygenerovaných obrázků, proto lze očekávat, že se brzy nové prostředí otevře pro každého. Co se mění?

Image
Sekce Explore ukazuje výtvory ostatních pro inspiraci. Můžete je rozkliknout a zkopírovat jejich prompt.

Proč je nové webové prostředí Midjourney revolucí i pro běžného uživatele?

 1. Jednoduchá obsluha: Nové rozhraní je intuitivní a snadno použitelné i pro ty, kteří nemají zkušenosti s pokročilými grafickými nástroji či neovládali správnou syntax textových parametrů v Discordu.
 2. Rychlost: Generujte profesionálně vypadající fotky či grafiky v řádu minut, ne hodin či dnů.
 3. Finanční efektivita: Jedna fotografie z fotobanky vás vyjde dráž než měsíční předplatné Midjourney, pomocí kterého můžete vytvořit stovky či tisíce obrázků.
 4. Konzistence výstupů: Potřebujete řadu fotek se stejnými lidmi, maskoty či předměty? Nebo jen zachovat styl fotografií? Stačí říct.
 5. Nekonečné možnosti využití: Od propagačních materiálů přes výukové pomůcky až po ilustrace školních událostí.
Image
Místo komplikovaných promptů se spoustou parametrů nově stačí zaklikávat možnosti

Klíčové části nového webového prostředí

Sekce "Explore"

 • Inspirujte se pracemi ostatních uživatelů
 • Využijte již existující prompty pro vlastní tvorbu

Sekce "Create"

 • Jednoduše generujte obrázky pomocí textových popisů
 • Upravujte parametry jako poměr stran, styl nebo úroveň detailu

3. Sekce "Archive"

 • Organizujte a třiďte vaše vytvořené obrázky
 • Filtrujte a vyhledávejte v archivu pro snadné opětovné použití

4. Nové funkce úprav

 • Možnost změny poměru stran již vytvořených obrázků
 • Funkce "blend" pro kombinování více obrázků do sebe
 • Stylové reference pro konzistentní vzhled vašich vizuálů
Image
Vytvářet je možné cokoliv, včetně realisticky vypadajících středoškoláků

Kolik Midjourney stojí a co autorská práva?

Midjourney aktuálně nabízí několik měsíčních plánů, z nichž ten nejlevnější začíná na 12$ s daní (cca 300 Kč) a ten nejdražší vyjde na 145$ s daní (cca 3400 Kč), nicméně do začátku vám bude úplně stačit ten nejlevnější, jehož jedinou nevýhodou je limitace v počtu generování (cca. 200 obrázků/měsíc).

Jeden účet může klidně používat i více uživatelů najednou, nicméně v tom případě je lepší mít standardní předplatné (cca 800 Kč), které odemyká neomezený počet vygenerovaných obrázků.

U obrázků generovaných umělou inteligencí platí, že se na ně nevztahuje autorské právo, což v praxi znamená, že školy je mohou využít úplně na cokoliv. Nicméně je potřeba počítat s tím, že kdyby někdo použil stejný obsah, nelze se proti tomu nijak bránit.

Z tohoto důvodu je potřeba důrazně varovat před vytvářením jakýchkoliv strategických prvků komunikace škol, jako je logo a další prvky grafické identity. Pro všechny ostatní použití je ale Midjourney pro každou školu nekonečně využitelná.

Image
U každého obrázku naleznete prompty, které můžete snadno zkopírovat do vašeho projektu

Revoluce nejen pro školy

Nové webové prostředí Midjourney představuje významný krok vpřed v tvorbě vizuálního obsahu pro všechny, včetně škol. Stejně jako ve všech ostatních případech budeme vždy všem školám doporučovat, aby používaly vlastní fotografie s jejich skutečnými žáky a prostředím.

Pokud taková možnost ovšem neexistuje, či je potřeba vypustit obsah rychle, je generování obrázků pomocí umělé inteligence skvělým řešením.

S intuitivním rozhraním, širokými možnostmi využití a finančně dostupnými plány se Midjourney stává neocenitelným nástrojem pro moderní školní marketing. Ať už potřebujete vytvořit poutavé příspěvky na sociální sítě, navrhnout propagační materiály nebo ilustrovat výukové pomůcky, Midjourney vám poskytne prostředky k dosažení profesionálních výsledků.

Canva pro učitele středních škol

27. června 2024 | on-line školení

Vytvářejte úžasné grafické materiály! Canva vám pomůže vytvářet hezké a funkční materiály, i když nejste profesionální grafik.

Více o školení

Image