Seznam se s Než zazvoní

Jsme organizace, která pomáhá českým a slovenským školám, aby byly lepší – ať už v komunikaci, atmosféře nebo přístupu k žákům. S řediteli, učiteli a žáky měníme vzdělávání v Česku a jsme tom úspěšní. Školám pomáháme s prezentací, komunikací, školíme je a vytváříme i strategické projekty, které pomáhají žákům najít ideální obor. Také školám i univerzitám radíme, jak pochopit mladé lidi (třeba vysvětlujeme, co je gender), jednat s nimi s respektem a pracovat s nimi. A ty nám v tom můžeš pomoct!

Upravujeme weby

Je web tvojí školy přehledný? Najdeš tam vše, co potřebuješ? Stalo se ti při hledání střední, že tě web odradil od studia? Děláme školní weby, které dávají smysl.

Píšeme texty

Texty na školních webech jsou často moc složité a nesrozumitelné. Píšeme texty tak, abys jim porozuměl/a a bylo ti jasné, co škola nabízí a co všechno se naučíš.

Usnadňujeme výběr střední

Snažíme se deváťákům pomáhat s výběrem té správné střední školy, která jim sedne. A je jedno, jestli se chtějí stát zedníkem, umělcem nebo míří na gympl.

Nastavujeme komunikaci ve škole

Pomáháme školám nastavit a zlepšit komunikaci se žáky. Snažíme se, aby všichni věděli, co se na škole děje a jejich slovo bylo slyšet.

Školíme

Kromě marketingových témat školám radíme, jak pochopit a oslovit mladé lidi jako jsi ty. Pravidelně také sbíráme názory deváťáků a středoškoláků a prezentujeme je školám.

Pomáháme školám být vidět

Je něco, za co jsi na svoji školu pyšný/á, ale okolí o tom neví? Je pověst tvojí školy horší, než jaká škola doopravdy je? Pomáháme školám prezentovat to, v čem vynikají.

Potřebuje tvoje škola změnu?

Děje se ve škole něco, co se ti nelíbí? Nebo je naopak něco co ti přijde fajn, ale nikdo o tom neví? Myslíš, že by škola měla dělat něco jinak? Dej nám vědět a my se to pokusíme změnit!
Napiš nám

Jak to funguje?Dáš nám vědět

Vnímáš, že škola by potřebovala změnu. Něco tě štve nebo máš nápad na zlepšení. Dáš nám o tom vědět skrz formulář níže.

Řešení

Projdeme tvoje připomínky, zkontaktujeme školu a nabídneme pomoc s řešením problému nebo s návrhem na vylepšení. Pokud nám necháš e-mail, napíšeme i tobě.

Školy se na nás v oblasti poradenství obracejí nejčastěji ve třech situacích

  • Dostaneme konkrétní požadavek (např. chceme zlepšit web, den otevřených dveří, logo, audit, vyřešit specifickou otázku)
  • Jsme požádáni o rozbor, doporučení a opatření: “Tady máte naši školu, potřebujeme více žáků/chceme si udržet stávající počet uchazečů/udržet se na špici. Podívejte se na nás a navrhněte, co máme udělat a s čím nám pomůžete. Myslíme si, že máme ten/ten problém, ale ověřené to nemáme.”
  • Jsme osloveni, abychom na nějaký čas převzali koordinaci náborových/marketingových aktivit, se školou se nějaký čas pravidelně setkávali, zaučili personal, nastavili procesy a identifikovali co je potřeba vše udělat a v některých případech to i sami udělali. Po smluvenou dobu tak škola obdrží intenzivní péči, která se časem umírňuje tak, aby škola přešla k maximální samostatnosti.

Jak se můžeš zapojit?

Je několik možností, jak nám můžeš pomoct:

  • Vyplň formulář níže a dej nám vědět, s čím tvoje škola potřebuje pomoct.
  • Sleduj nás na Instagramu, nenech si uniknout zajímavosti ze škol a dej nám zpětnou vazbu na problémy, které řešíme.
  • Zúčastni se průzkumů a skupinových šetření a sdílej svůj názor. Stačí vyplnit tento formulář a my se ti ozveme až budeme nějaký průzkum pořádat.
Na tvém názoru záleží
nežzazvoní pro žáky

Sleduj nás na Instagramu

Na instagramovém profilu @nezzazvoni pravidelně sdílíme informace a tipy, které ti pomůžou zvládat studium. Především ale budujeme komunitu, kde můžeš bez obav sdílet, jak se na škole cítíš a co bys rád/a zlepšil/a. Stejně tak nám můžeš dát zpětnou vazbu na práci, kterou děláme. Staň se součástí komunity žáků, kteří mění školství.

Podívej se, jakým školám jsme už pomohli


Jak SOŠ a SOU Polička
změnila svou pověst
za 2 rokyJak SŠZZ Olomouc
posunula svou online
prezentaci na špičku


 

"*" indicates required fields