školení

Mindfulness v prostředí školy

Spokojení učitelé a žáci jsou základem příjemné atmosféry a dobrého jména školy. 

O školení

Atmosféra a kolektiv jsou jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru školy. Poslední roky se ve velké míře podepsaly na duševním zdraví a celkové spokojenosti celé společnosti. U žáků se častěji objevují úzkosti a pocity strachu, učitelé čelí syndromu vyhoření. Výzkumy dokazují, že úroveň wellbeingu ovliňuje mimo jiné produktivitu a schopnost učit se. Školní prostředí je jedním z faktorů, které ovlivňuje celkovou životní spokojenost učitelů i žáků – a ta se odráží na jejich výkonech.
Je tedy více než žádoucí, aby se škola aktivně snažila podpořit wellbeing zaměstnanců a žáků. A může začít třeba tím, že začne pracovat s jednoduchými technikami všímavosti, které mají pozitivní vliv na psychické, duševní a sociální zdraví a celkový wellbeing. Připravili jsme pro vás souhrn praktických nástrojů a tipů aplikovatelných do prostředí školy, díky kterým budou vaši učitelé a žáci spokojenější.
Image
Každý účastník obdrží vzdělávací materiály ke školení

Co si ze školení odnesete?

 • Seznámíte se s pojmem wellbeing a jeho důležitostí ve školství.
 • Získáte povědomí o mindfulness a přínosech její praxe.
 • Naučíte se praktická cvičení pro zklidnění a koncentraci.
 • Vyzkoušíte si techniky pro zvládání silných emocí, stresu a úzkosti.
 • Získáte efektivní nástroje využitelné v prostředí školy i v osobním životě.
 • Předáme vám tipy pro zavedení praxe mindfulness ve škole.

Obsah školení

Co je to wellbeing?
Téma, které je ve školním prostředí skloňováno stále častěji. Podíváme se na to, proč je wellbeing ve škole důležitý a jak ho podpořit u učitelů i žáků.
Praktická cvičení
Vyzkoušejte tři praktická cvičení pro zklidnění a koncentraci, která můžete provádět kdekoli a kdykoli. Snadno je také předáte svým žákům.
Jak zavést mindfulness do školy
Spokojení učitelé a žáci jsou základem dobré atmosféry a dobrého jména školy. Poradíme vám, jak efektivně zavést praxi všímavosti do školního prostředí.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Řekli o školení

„Školení řadím k těm nejefektivnějším a nejproduktivnějším. Přínosný byl jak obsah, tak odpovědi na otázky v diskusi v průběhu a po školení. Poznatky jsme ihned začali aplikovat a těšíme se na výsledky letošního školního roku.“
- Ing. Jitka Zelená, SOŠ Nové Město na Moravě

Aktuální termíny

 • Aktuálně nemáme vypsaný žádný termín, pokud máte o školení zájem neváhejte nás kontaktovat. 

Cena a organizační informace

 • Cena školení za osobu je 3 450 Kč bez DPH - cena zahrnuje materiály ke školení, občerstvení. Počet účastníků je omezen.
 • Školení je možné hradit pomocí šablon a z projektů.
 • Sukova 4, 602 00 Brno
 • Po zaplacení a absolvování školení obdrží účastníci certifikát.
 • Školení trvá 8 vyučovacích hodin.
 • Pokyny k platbě, storno podmínky naleznete zde

Pro koho je školení určeno?

Kurz je určen všem pracovníkům středních škol, kteří se starají o přijímací řízení, propagaci, reklamu, PR nebo marketing. Typicky jsou to ředitelé, zástupci ředitelů, výchovní poradci, mnohdy ale také učitelé, kteří se o propagaci starají nad rámec svých pracovních povinností. Kurz je určen všem, kterým není lhostejný osud jejich školy a chtějí zjistit, jak efektivně zajistit její budoucnost.

Registrační formulář

Image

Mgr. Zuzana Halabalová

Koordinátorka školení