Nezapomínejte na sociální sítě ani o prázdninách

Nela PliešovskáMarketingové tipy

sociální sítě

Letní prázdniny jsou za rohem a s nimi přichází zasloužený odpočinek pro učitele. Nesmíme ovšem zapomínat na to, že pověst školy pracuje dál i za jejich nepřítomnosti. Budovat značku školy přitom můžete (a měli byste) i během prázdnin – stačí jen málo a můžete si vytvořit náskok před konkurencí, podpořit komunitu současných žáků a vytvořit vztahy s uchazeči o studium.

Pokud jste se správě školního Facebooku a Instagramu pečlivě věnovali po celý rok a přes prázdniny necháte ležet sociální sítě ladem, veškerá vaše práce přijde nazmar. Sociální sítě totiž vyžadují pravidelnou aktivitu. Několik týdnů bez obsahu znamená začít v září v podstatě od nuly, protože vaše příspěvky budou mít minimální dosah. A dostat se na původní čísla zabere hodně práce.

sociální sítě

Jak je to možné? Pravidla zobrazování příspěvků na sociálních sítích určuje algoritmus a ten je citlivý především na relevantnost obsahu a aktivitu na stránce. O tom, zda je příspěvek relevantní, rozhoduje vaše publikum pokud jim nepřijde zajímavý a nebudou s ním nijak interagovat (komentáře, lajky, sdílení), dostane se jen k malé skupině fanoušků. Naopak čím více interakcí, tím větší dosah.

Pokud jste byli na síti neaktivní nebo vaše příspěvky nebyly relevantní pro cílovou skupinu, snížilo se vnitřní skóre vaší stránky a její dosah bude minimální. A to je problém, protože už na konci září musíte být připraveni na náborové aktivity, během kterých pro vás mohou být sociální sítě velice dobrým spojencem.

Co s tím? Nenechte přes prázdniny vaše sociální sítě usnout. Přispívejte pravidelně, minimálně jednou týdně a dejte si záležet na tom, aby byly příspěvky zajímavé pro vaši cílovou skupinu (žáky a uchazeče o studium). Inspirovat se můžete VOŠ a SPŠM Kroměříž, která za prázdniny zvládla oslovit 40 000 lidí na Facebooku. Další tipy najdete také v záznamu našeho webináře.

Zkrátka – pokud nebudete přes prázdniny sdílet vůbec nic, přijdete o dosah, který jste si pracně rok budovali. Sdílejte zajímavá videa, články nebo výzvy k akci. A pokud už teď víte, že na správu sociálních sítí nebudete mít chuť ani čas, dejte nám vědět. Jsme schopni vám přes prázdniny vytvořit příspěvek týdně (celkem tedy 8 příspěvků) za 8 000 Kč technicky správně tak, aby vám neklesal dosah.


Jak dostat vaši školu do médií?

28. května 2024 | on-line školení

Ovládněte Public relations a získejte mediální prostor za stovky tisíc zdarma! Konkrétní tipy jak dostat vaši školu do novin, do rádia i televize. Získejte kontrolu nad školní pověstí!
Více o školení

video pro školy