Image

knižní novinka

Slovník generace Z pro rodiče a učitele

Přestáváte rozumět vlastním dětem? Nechápete, o čem se baví vaše třída? Netušíte, co je to sus, cringe nebo boomer? Naučte se porozumět mladým zábavnou formou díky výkladovému slovníku.
více o slovníku

Generace Z?!

Jako generace Z nebo také "zoomers" se označují lidé narození cca mezi roky 1995 a 2012. Stejně jako předešlé generace mají i oni své specifické kulturní reference, které se propisují do jazyka. Kvůli rychlým změnám a vlivu angličtiny je pro ostatní komplikované s nimi držet krok.

Knížka, díky které porozumíte vašim dětem

Hůlka kýble, krinž nebo bůmr. Slova, která mezi mladými lidmi jen padají a už lidé kolem třicítky se nestíhají chytat. Díky výkladovému slovníku se ale už nemusíte cítit jako "fosil".

Provedeme vás přehledně zkratkami, slovíčky i celými větami, které používají lidé z generace Z. A vy tak snadno pochopíte, jestli mluví o včerejším rande, učitelích nebo o drogách.

Image

Slovník generace Z v číslech

0
pojmů
0
zkratek
0
kapitoly
0
stránek
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Recenze od rodičů a učitelů

"Slovník je skvělý. Pro komunikaci generace X a Z v podstatě nutnost. Konečně jsem si přeložila některé výrazy svých dětí. Zkratky v SMS, které jsem dřív vyhodnotila za chybu, jsem konečně rozklíčovala."

Alena Klobásová
Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova

"Myslel jsem si, že jako angličtinu ovládající většinu zkratek i výrazů z „novomluvy“ znám. Přehled je ale tak vyčerpávající, že musím uznat svůj hluboký omyl. Budu potřebovat pořádné doučování – ideálně s takovýmto slovníkem. A u toho se budu dobře bavit."

Mgr. Radek Cícha
Ředitel SSJS Tábor

  Cena a další informace

  • Cena bude stanovena
  • Cena poštovného bude stanovena
  • Vyzvednutí v kancelářích zdarma
  • Doručení do týdne od objednání
  • Lepená vazba (paperback), 150 stránek
  • První vydání, červenec 2023
  • Čeština

  Předobjednávka

  Zapište se do seznamu my vám dáme vědět, jakmile bude kniha k dispozici

  "(povinné)" indicates required fields

  Rychlý kontakt

  Image

  Mgr. Zuzana Halabalová

  Koordinátorka školení