6 tipů, jak využít potenciál školního videa naplno

Nela PliešovskáMarketingové tipy

video pro školy
Natočili jste školní propagační video a máte kvalitní obsah, tím to ale nekončí. Je potřeba udělat ještě několik kroků, které vám zajistí, že se vaše video dostane k těm správným sledujícím a splní svůj účel –⁠ ať už se jedná o budování značky, představení oborů nebo posílení náboru. Přečtěte si našich 6 tipů, díky kterým vaše video posune komunikaci školy na vyšší úroveň.

1. Nahrajte video na YouTube

Máte školní YouTube kanál? Nahrajte vaše video tam. YouTube škole slouží nejen jako úložiště videí, ale také jako funkční komunikační platforma vaši uchazeči a žáci tam tráví velké množství času. Nezapomeňte video doplnit chytlavým titulkem, relevatním popiskem a přidejte odkazy na web a sociální sítě.

2. Přidejte video na web

Web je primárním nástrojem školského marketingu i celého náboru – je hlavním zdrojem informací o škole pro většinu uchazečů. Video je formát, který během několika minut zvládne představit nabídku školy, její silné stránky, zachytit atmosféru a vyvolat emoce. Nenechte video nikde zapadnout, umístěte ho na úvodní stránku školního webu.

3. Sdílejte video na Facebooku

Facebook je další sociální sítí, kde snadno oslovíte uchazeče o studium. Pro větší efektivitu video nesdílejte z YouTube na Facebook, ale nahrajte ho na Facebook přímo. Opět přidejte chytlavý titulek, relevantní popisek a nezapomeňte vaše sledující vyzvat, aby video sdíleli se svými přáteli.
video pro školy

4. Propagujte

Video nestačí pouze nahrát na sociální sítě a na web. Aby splnilo svůj účel a nezapadlo v dalším obsahu, využijte možnosti levné a efektivní propagace na sociálních sítích. Když video popoříte kampaní na YouTube a na Facebooku, zvládnete během několika dní oslovit tisíce uchazečů. Video vytvořené pro Anglické gymnázium v Pardubicích získalo díky kampani za týden 7 000 zhlédnutí a 90 000 zobrazení na YouTube. Na Facebooku ho vidělo 16 000 lidí.

5. Napište článek na blog

Zveřejněte video na školním blogu. Doplňte ho krátkým popisem, například důvody, proč studovat na vaší škole. Pokud je vaše komunikace na více přátelské úrovni, můžete v textu shrnout zážitky z natáčení. Zveřejnění videa na blogu je způsob, jak podpořit návštěvníky webu v tom, aby na vašich stránkách zůstali déle. Váš web pak bude pro vyhledávače relevantnější. 

6. Pošlete newsletter

Pochlubte se se svým videem v newsletteru. Rozešlete ho všem, které máte v databázi – současným žákům, uchazečům (např. na emaily, které jse získali během dne otevřených dveří), rodičům a dalším partnerům. 

Jak dostat vaši školu do médií?

28. května 2024 | on-line školení

Ovládněte Public relations a získejte mediální prostor za stovky tisíc zdarma! Konkrétní tipy jak dostat vaši školu do novin, do rádia i televize. Získejte kontrolu nad školní pověstí!
Více o školení

video pro školy