Investujete do online kampaní? Chraňte se před podvody

Nela PliešovskáMarketingové tipy, Novinky

Poslední týdny na sociálních sítích přibývají podvody a pochybné transakce, kdy inzerenti přicházejí o statisíce korun. Jak to probíhá? Do účtu lidí, spravující firemní stránky a účty reklam, se prolomí škůdce, který nastaví kampaně na své (často velmi pochybné) stránky s obrovským denním rozpočtem.
Image
Ukázka napadeného reklamního účtu na Facebooku

Nejčastěji se jedná o nepozornost

Nejčastěji jde o nepozornost či neznalost uživatelů – přihlásí se na phisingové stránce, mají všude stejné heslo či nemají nastavenou 2FA (dvoufaktorová autentizace/dvoufázové ověření). 2FA je společně s dobrým heslem nejdůležitější ochrana před škůdci, takže pokud ji na Facebooku nemáte nastavenou, udělejte to co nejdříve – zkontrolovat si to můžete tady. Pokud navíc máte nastavený limit u účtu reklamy, měli byste být v téměř 100% bezpečí.
Image
Postup nastavení dvoufázového ověření na Facebooku. Nastavuje se vždy u osobního účtu, ne u stránek.
Stále častěji se ale objevují anekdotické důkazy o tom, že škůdce prolomil 2FA skrze bezpečnostní chyby Facebooku. Navíc, školní inspekce po školách stále častěji požadují garanci toho, že existují limity a záruky toho, kolik maximálně škola za kampaně zaplatí.

Vyzkoušejte Revolut

Bezpečnostních prvků není nikdy dost, a proto přichází na řadu služba Revolut Business. O co jde? Revolut je platební aplikací, která funguje na principu virtuální peněženky – tedy abyste z karty mohli platit, musíte tam první poslat peníze (převodem nebo jinou kartou) a z Revolutu zaplatíte pouze tolik, kolik tam máte peněz.

Facebook (ani další služby) se tak nikdy nedostanou přímo ke kartě ke školnímu účtu – vždy tam bude mezikrok, nad kterým máte 100% kontrolu. Revolut má také EU bankovní licenci, takže se jeho používání nemusíte bát. V Než zazvoní už jej používáme roky a nikdy jsme s touto službou neměli potíže.

Nevýhodou je to, že se vám reklamy mohou zpožďovat – Facebook i Google všechny kampaně zastaví ve chvíli, kdy se fakturace neprovede. Pokud se ale zvládnete s agenturou (či interně) domluvit na kreditu a ten tam poslat najednou, bude Revolut skvělou službou, která vám možná zachrání desítky tisíc korun.

Revolut je také skvělou volbou ve chvíli, kdy škola kartu nevlastní nebo ji nepoužívá. Na Revolut můžete peníze poslat převodem a mít tak přednabitou kartu, kterou můžete používat bezpečně pro všechny platby na internetu (a navíc se skvělým směnným kurzem).

V základní verzi je Revolut zdarma a tato verze pro kontrolu nad platbami Facebooku a Google bude dostačující. Pokud byste ale chtěli využít služby Revolutu na maximum, můžete si koupit prémiové plány, které umožňují např. vydávat karty zaměstnancům, skvělé směny mezi měnami a spousta dalších výhod.

Revolut jako virtuální peněženka je tak nejen bezpečnostní prvek a jeho používání dokonce udělá radost inspekci, neboť nemůžete utratit více peněz, než na Revolutu máte.

Doporučujeme proto založit si Revolut všem školám – založit si nový účet můžete zde.

Jak dostat vaši školu do médií?

28. května 2024 | on-line školení

Ovládněte Public relations a získejte mediální prostor za stovky tisíc zdarma! Konkrétní tipy jak dostat vaši školu do novin, do rádia i televize. Získejte kontrolu nad školní pověstí!
Více o školení

video pro školy