webinář zdarma

Gender a diverzita na školách

Průvodce světem genderově rozmanitých lidí pro učitele

O webináři

Gender je jedno z aktuálně nejžhavějších a nejvíce diskutovaných témat na školách. Ve společnosti se proto objevuje řada názorů a domněnek. Jedná se pouze trend dnešní doby? Jsou dnešní mladí zmatení? A jak je to se zájmeny?

Transgender, nebinární, genderfluid, queer… To je pouze pár slovíček, které zaznívají v dnešních komunikaci. Genderová identita se mezi mladými lidmi řeší čím dál více, proto je velmi pravděpodobné, že se ní setkáte i mezi vašimi žáky. Co víc, pohlaví i sexuální orientace je už dnes chráněná antidiskriminačním zákonem, tudíž se může škola dostat do problémů, pokud k některým žákům přistupuje odlišně. Přijďte se podívat na náš webinář, který vás provede základními pojmy a pomůže zodpovědět ty nejpalčivější otázky.

Proč jsou webináře Než zazvoní zdarma?
V Než zazvoní věříme, že lepší budoucnost nás všech můžeme zařídit skrze kvalitnější vzdělání. Proto se snažíme společně se školami posunout české školství na novou úroveň. Na webinářích se naši konzultanti dělí o své know-how s učiteli, aby mohlo více škol benefitovat z posledních novinek ve školství, a díky tomu dosáhneme naší vize rychleji.

Co se na webináři dozvíte?

Gender v historii
Je problematika genderu novinka, nebo tady s námi byla od nepaměti? Zastavíme se nad vývojem genderu a ukážeme si několik příkladů z historie.
Co je to gender?
O slově gender dnes koluje spousta fám. Co toto toto slovo skutečně znamená a jaké typy genderu existují?
Jak s tím souvisí pohlaví?

Kolik máme pohlaví? A jak je to s těmi genderově neutrálními záchody? Pokud vás ve škole trápí tyto otázky, v našem webináři na ně dostanete odpověď.

 

Co je to orientace?

Gay, lesba, ale trans ne. Často se setkáváme s tím, že neumíme rozlišit mezi genderem a sexuální orientací.

 

A co LGBTQ+?

Genderová identita sice k LGBTQ+ patří, ale není vše tak, jak se na první pohled může zdát. Jak vše spolu souvisí?

Zájmena mladých
Mladí je mají na TikToku i Instagramu - zájmena. Proč to potřebují uvádět? Co to je? A jak vše vlastně funguje v českém jazyce?
Image
Image
Image
Image
Image

Termín a čas

  • Webinář již proběhl.

Organizační informace

  • Webinář je ZDARMA.
  • Školení probíhá on-line.
  • Po registraci vám přijde potvrzovací email.
  • Odkaz na webinář vám zašleme den předem.
  • Všichni registrovaní obdrží záznam (přístupný 7 dní)

Pro koho je webinář určen?

Webinář je určený všem pracovníkům ve školství, kteří pracují s mladými a chtějí lépe porozumět tématům, které řeší. Typicky jsou to ředitelé, zástupci ředitelů a hlavně učitelé. Webinář je určen všem, kterým není lhostejný osud jejich školy a chtějí zajistit, aby nebyla vnímána jako zastaralá instituce, která nerozumí dnešnímu světu.

Registrační formulář

"*" indicates required fields

Rychlý kontakt

Image

Mgr. Zuzana Halabalová

Koordinátorka školení

Mohlo by vás také zajímat